Суббота, 05.07.2025,
Приветствую Вас Гость | RSS

ВІДДІЛЕННЯ ЕЛЕКТРИФІКАЦІЯ І АВТОМАТИЗАЦІЯ С.Г.

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 109
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

Майбутнім технікам-елекрикам!

Робота електрика потребує професійних знань, уміння читати технічну документацію, діяти згідно з нею та складати її, знань з електроматеріалів, принципу роботи електроустановок і устаткування, вимірювальних пристроїв тощо. Електрик повинен суворо дотримуватися основних загальноприйнятих вимог культури і безпеки.

Електрик повинен знати електроматеріали й основи електротехніки, автоматики, технології монтажу та обслуговування електроустановок. Окрім того, також він повинен знати загальні основи будівельної техніки і будівельних конструкцій, розподіл і споживання електроенергії.

Електрики встановлюють, налагоджують і перевіряють електроустановки і електроустаткування, електропроводку та інше електроустаткування. Вони обирають матеріали для встановлення і методи установки, виявляють і усувають несправності і пошкодження, проводять роботи, спрямовані на обслуговування та утримання електроустаткування. Правова база проведення робіт: чинні і загальноприйняті нормативні документи, стандарти та інструкції.

Електрики працюють як просто неба, так і в приміщеннях, а також в інших нестандартних умовах – на висоті, у тунелях, у різних виробничих приміщеннях тощо.

Іноді робота потребує чималих фізичних зусиль і напруження. Часто електрики повинні працювати стоячи або постійно пересуваючись. Окрім того, ця робота певною мірою небезпечна, унаслідок чого електрик повинен добре знати ризики, пов'язані з виконанням робіт.

У своїй роботі електрик використовує відповідне спорядження, матеріали, інструменти, устаткування і механізми.

Робочий час електромонтажника, залежить від графіку роботи на об'єкті, електрика з обслуговування – від графіку роботи підприємства. Здебільшого електрики працюють 40 годин на тиждень, понаднормова робота оплачується окремо. Роботи можуть проводитися також вночі й у вихідні дні. Інколи траплятимуться екстрені виклики.

Студенти ВП НУБіП Україна ”Немішаївського агротехнічного коледжу” відділення ”Електрифікація і автоматизація сільського господарства” постійно проходять практичну підготовку на об’єктах. Студенти групи МО-31 (Гуща О.В., Грек М.О., Роєнко Д.О. ) проводять ремонт та заміну прожекторів на стадіоні коледжу.

  

  

Існує 5 розрядів кваліфікації електриків

Електрик I розряду знає загальну монтажну техніку, електроустаткування і деталі, матеріали та інструменти та вміє їх застосовувати в монтажній роботі. Він може брати участь у простих операціях з обслуговування;

Електрик II розряду монтує, налагоджує і перевіряє електроустановки і електроустаткування, електропроводку і електроустаткування, у тому числі обирає матеріали і методи установки, виявляє й усуває прості несправності і проводить дії, спрямовані на обслуговування та забезпечення робочого стану електроустаткування.

Професійні знання, уміння та досвід електрика III розряду дають змогу обирати, монтувати, налагоджувати і перевіряти електроустаткування, електропроводку і електроустаткування; проводити обслуговування й утримання в робочому стані електроустановок, а також виявляти і усувати несправності.

Працівник, який має кваліфікацію електрика IV розряду, передає свої професійні знання і вміння молодшим робітниками і учням. Він очолює робочу групу, відповідає за розподіл ресурсів і планування, контролює результати роботи інших.

Професія електрика передбачає наявність зорової пам'яті, логічного мислення, координування і узагальнення, відповідальності та готовності до співпраці. Електрик періодично проходить перевірку стану здоров'я, перевірку знань щодо правил техніки безпеки тощо.

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: PL (18.05.2015)
Просмотров: 622 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
годинник
...
Поиск

Copyright MyCorp © 2025